blog_jak_myć_gąbeczki_1920-1

Jak myć gąbeczki do makijażu?

Lubisz się malować? Prawdopodobnie większość z nas odpowie: tak, oczywiście! W makijażu unikamy efektu maski, każdy kosmetyk dobieramy starannie dopasowując jego odcień do naszej karnacji. Tak jak staranie dobieramy akcesoria, tak samo dokładnie skupiamy się na wyborze gąbki do makijażu, czy pędzli. Każda z nas zapewnie znajdzie w swojej kosmetyczce te ulubione akcesoria i robi wszystko, aby zostały z nią jak najdłużej. I tu bardzo ważna jest ich pielęgnacja i dbałość o ich czystość. W tym artykule skupimy się na gąbeczkach, które dla wielu z nas są niezastąpionym akcesorium do codziennego makijażu.

Co możemy potrzebować?

Wiemy już, że musimy dbać o naszą gąbeczkę do makijażu. Ok, ale jak ją przechowywać i myć? Oto krótka lista niezbędników do czyszczenia gąbek. Nie musisz mieć ich wszystkich, ale warto spojrzeć na naszą listę i wybrać najwygodniejsza dla ciebie propozycję.

  • szampon do włosów
  • woda
  • olejek
  • mydło w płynie

Mycie gąbek wykonuj zawsze na „mokro” z dodatkiem środka myjącego. Jego wybór pozostawimy tobie. Po umyciu pozostaw gąbeczkę w przewiewnym miejscu, do całkowitego wyschnięcia.

Przechowuj ją najlepiej w dedykowanym do tego celu etui lub kosmetyczce, dzięki czemu uchronisz ją przed zabrudzeniem i kurzem, a tym samym nie narazisz swojej cery na niepotrzebne podrażnienia.

Domowe sposoby na mycie gąbeczek do makijażu

Twoja gąbeczka powinna być myta po każdym użyciu. W ten sposób wykonasz bezpieczny makijaż każdego dnia!

Poniżej kilka sprawdzonych sposobów na jej dokładne czyszczenie.

Czyszczenie przy użyciu mydła, olejku lub szamponu

Na początek zanurz gąbkę w letniej wodzie. Możesz dodać do niej mydło lub szampon, które dokładnie umyją ją z resztek podkładu czy fluidu. Świetnie sprawdzi się także olejek pod prysznic.

Bardzo istotny jest sam sposób mycia. Pamiętaj, aby twoje ruchy były delikatne. Intensywne szorowanie może uszkodzić strukturę gąbeczki, która przez to szybko straci swoją elastyczność i miękkość. Do mycia używaj zawsze letniej lub zimnej wody. Zbyt wysoka temperatura może ją uszkodzić, co w konsekwencji skróci jej „żywotność”.

Zanurz gąbeczkę w gotowym roztworze, pozostaw na chwilę, aby wchłonęła płyn a następnie delikatnie ją wymasuj. Płucz do momentu, aż całkowicie pozbędziesz się resztek wody. To bardzo ważne!

Na koniec pozostaw do całkowitego wyschnięcia, rozłożoną na papierowym ręczniku lub w dedykowanym stojaku.

Postaw na ultra miękkie i delikatne gąbeczki od Intervion

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom na bieżąco uzupełniamy naszą ofertę o nowe modele gąbeczek, jednocześnie nie zapominając o zachowaniu jakości i praktyczności. W ofercie naszej marki znajdziesz zarówno klasyczne „jajeczka”, ponadczasowe płaskie gąbeczki jak i te o nietypowych kształtach. Modele dostępne są w sieciach drogerii oraz mniejszych sklepach osiedlowych. Zapytaj o nie przy okazji najbliższych zakupów.