blog-_jak-zdjąć-rzęsy_grafika_1a

Jak zdjąć sztuczne rzęsy w domu? Najlepsze i sprawdzone sposoby

Piękne i czarujące spojrzenie to marzenie większości kobiet. Kiedy wachlarz naszych rzęs nie jest wystarczająco długi i zachwycający sięgamy po sprawdzone i wygodne rozwiązania, czyli sztuczne rzęsy. Są łatwe w aplikacji, co z czasem staje się rutynową czynnością w codziennym makijażu. Obecne aktualnie na rynku modele sztucznych rzęs są mega proste w aplikacji w domowych zaciszu. Dobry klej, ulubiony model rzęs i odrobina cierpliwości… i efekt wow gwarantowany!

Ok, wiemy już, jakie cuda potrafią uczynić z naszym spojrzeniem, ale czy wiemy, jak zdjąć sztuczne rzęsy bezpiecznie? jak ściągnąć sztuczne rzęsy, aby nie uszkodzić naszych naturalnych i cieszyć się nimi długi czas? Poniżej kilka prostych i sprawdzonych przez nas osobiście sposobów.

Co może być potrzebne do ściągnięcia sztucznych rzęs w domu?

Ok, wiemy już, jakie cuda potrafią uczynić z naszym spojrzeniem, ale czy wiemy, jak zdjąć sztuczne rzęsy bezpiecznie? Jak ściągnąć sztuczne rzęsy, aby nie uszkodzić naszych naturalnych i cieszyć się nimi długi czas? Poniżej kilka prostych i sprawdzonych przez nas osobiście sposobów, jak zdjąć sztuczne rzęsy w domu.

Na początek skompletuj zestaw niezbędników do wykonania tego prostego zabiegu. Na Twojej liście na pewno powinno znaleźć się kilka cennych preparatów:

  • płyn do demakijażu
  • oliwa z oliwek
  • delikatny wacik
  • oryginalne pudełko do przechowywania

Jest kilka wygodnych sposobów, aby szybko i delikatnie usunąć sztuczne rzęsy czy kępki. Klej, którym przyklejasz rzęsy czy kępki jest wrażliwy na działanie olejów, które go rozpuszczają. Pamiętaj zatem, aby wybierając płyn do demakijażu sięgać po ten dwufazowy, jest bardziej tłusty. Idealnie w tym przypadku sprawdzi się także oliwa z oliwek.

Używając oliwy z oliwek uważaj, aby nie dostała się do oka. Plusem tego preparatu jest to, że przy okazji odżywasz swoje naturalne rzęsy, jednym słowem to metoda 2 w 1.

Domowe sposoby na usunięcie sztucznych rzęs w domu

Wykonaj demakijaż

Przed samym zabiegiem usunięcia rzęs czy kępek najpierw usuń makijaż, szczególnie zwróć uwagę, by usunąć dokładnie wcześniej nałożony tusz.

Na powiekę nałóż wacik z preparatem

Delikatny wacik nasącz wybranym tłustym płynem i przyłóż do powieki. Pozostaw na kilka sekund, aby lekko się wchłonął i rozmiękczył klej. Następnie wykonuj spokojnie ruchy w kierunku od linii wodnej do końcówek rzęs, tak, jakbyś miała zsunąć sztuczne rzęsy.

Działaj powoli i delikatnie

Czynność powtarzaj do momentu aż całkowicie bez oporu będziesz mogła je usunąć z naturalnych.

Zadbaj o sztuczne rzęsy i kępki

Po zdjęciu sztucznych rzęs czy kępek nie zapomnij dokładnie ich umyć. Na początek usuń pęsetą resztki kleju. Rób to delikatnie ale zdecydowanie. Następnie namocz rzęsy płynem do demakijażu, tutaj także polecamy ten dwufazowy. Pozostaw je na minimum 30 sekund. Nadmiar tuszu, który mógł na nich pozostać zsuń za pomocą np. patyczka.

Tak wyczyszczone sztuczne rzęsy schowaj najlepiej do oryginalnego pudełka producenta, dzięki czemu zachowają swój kształt i ochronisz je przed kurzem czy zabrudzeniem.

Kiedy i jak często należy zmieniać sztuczne rzęsy?

Nasze rzęsy są wielokrotnego użytku, co oznacza, że tak na prawdę ty sama decydujesz, jak długo będziesz nosiła wybrany przez siebie model.

Do mocowania wybieraj zawsze kleje elastyczne, które również znajdziesz w naszej ofercie.

To jak długo będziesz mogła cieszyć się pięknym spojrzeniem zależy przede wszystkim od ich prawidłowego użytkowania i czyszczenia. Wymianę zalecamy, gdy tracą swój kształt lub zaczynają gubić włoski. Istotne jest także to, abyś po każdym założeniu dokładnie je oczyściła. W ten sposób unikniesz podrażnień oczu poprzez np. resztę poprzedniego makijażu, który mógł na nich pozostać.

Zdejmowanie sztucznych rzęs – nasze porady

Jak widzisz samo usuniecie sztucznych rzęs czy kępek nie jest zabiegiem skomplikowanym. W dosłownie kilka minut możesz wyczarować zniewalające spojrzenie, ale także w kilka minut wykonać demakijaż i bezpiecznie je usunąć. Opisane wyżej sposoby nie wymagają żadnych dodatkowych wizyt w salonie. Ważne tylko, abyś wszystkie czynności wykonywała spokojnie i delikatnie. W ten sposób zagwarantujesz bezpieczeństwo zarówno swoim sztucznych, jak i przede wszystkim naturalnym rzęsom.

Koniecznie zatem zanotuj:

  • sztuczne rzęsy czy kępki usuwaj zawsze delikatnie
  • w tym celu używaj tłustych preparatów i bawełnianych wacików
  • oczyść dokładnie sztuczne rzęsy po każdym użyciu i przechowuj w dedykowanym, najlepiej oryginalnym pudełku.

Tylko od ciebie zależy na jaki efekt makijażu dziś się zdecydujesz. Aktualnie dostępne modele rzęs pozawalają wyczarować ci makijaż w stylu cat eye, natural look, czy glamour. Do dzieła!

Rzęsy Intervion, które przyciągają niejedno spojrzenie

Nieważne, na jaki efekt makijażu masz dziś właśnie ochotę. W naszej ofercie znajdziesz kilka modeli rzęs i kępek, które w prosty i wygodny sposób pomogą wyczarować ci piękne spojrzenie bez konieczności wizyty w salonie kosmetycznym. Znajdziesz je w sklepach i drogeriach na terenie całej Polski. Do mocowania możesz wybrać zarówno klej transparentny, jak i w kolorze czarnym.