Demakijaż

Pielęgnacja twojej twarzy to obok jej odpowiedniego natłuszczenia i nawilżenia, które osiągniesz dzięki optymalnej diecie oraz odpowiednim kosmetykom, to także jej demakijaż. Jak powinnaś go wykonywać? Na co zwrócić szczególną uwagę? Jakich błędów nie popełniać? Odpowiedzi na te nurtujące pytania znajdziesz poniżej.

demakijaż--pierwsza-grafika

Przejdź do kategorii

Gąbeczki do demakijażu

Gąbeczki do demakijażu

Przejdź

Nasze produkty

Co powinnaś wybierać do demakijażu

Gąbeczki do demakijażu

Wśród akcesoriów stosowanych do wykonywania demakijażu i mycia twarzy oprócz płatków kosmetycznych możesz znaleźć także specjalne gąbeczki. Są idealne do skóry wrażliwej, ponieważ są bardzo miękkie i skutecznie usuwają makijaż i zanieczyszczenia.

Są wykonane z celulozy i niesamowicie wszechstronne. Możesz nimi wykonywać demakijaż twarzy, oczu, dekoltu, szyi, a także usuwać maseczkę czy wykonywać peeling.

Poza tym ze względu na to, że są wielokrotnego użycia, są ekologiczne i oszczędzają twój budżet. Starczą na zdecydowanie więcej użyć niż standardowe płatki kosmetyczne.

Co to jest demakijaż?

Zacznijmy od podstaw, czyli wyjaśnijmy samo pojęcie demakijażu twarzy. Jest to jeden z podstawowych rytuałów pielęgnacji twarzy. To niczym innym jak usunięcie pozostałości makijażu, a także brudu czy łoju i potu nagromadzonego na buzi w ciągu dnia. Można wykonywać go stosując żele, płyny, czy mleczko do demakijażu. To jakie kosmetyki powinnaś wybrać w dużym stopniu zależy od rodzaju skóry, ale także Twoich własnych predyspozycji. Ważne, abyś oczyszczanie wykonywała bardzo dokładnie i każdego dnia. Dzięki temu zabiegowi Twoja skóra twarzy jest odpowiednio przygotowana do dalszej pielęgnacji, czyli wykonania peelingu, nałożenia maseczki, czy kremu.

Jak powinnaś wykonać prawidłowy demakijaż twarzy?

Kieruj się następującymi krokami po kolei. Dzięki temu dowiedz się jak prawidłowo wykonać demakijaż twarzy.

Krok 1: Demakijaż oczu

Zacznij od oczu. W tym przypadku stosuj tylko preparaty przeznaczone do używania w okolicach oczu. Twoja skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna i podatna na podrażnienia. Tutaj sprawdzi się idealnie mleczko do demakijażu oczu lub dwufazowy płyn. Nałóż preparat na płatek kosmetyczny, przyłóż do oczu, odczekaj chwilę, aby tusz i kosmetyki się rozpuściły, a następnie bardzo delikatnie przetrzyj płatkiem skórę wokół oczu. Pamiętaj, abyś zawsze robiła to w kierunku od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Unikniesz i spowolnisz powstawania zmarszczek

Krok 2: Demakijaż ust

na tym etapie postępuj podobnie jak w przypadku demakijażu oczu. Przytrzymaj nasączony preparatem płatek w okolicy ust, a następnie zetrzyj makijaż od lewej do prawej strony i odwrotnie.

Krok 3: Demakijaż pozostałej części twarzy

Wykonaj demakijaż pozostałej części twarzy. Oczyszczanie wykonaj wybierając odpowiednie, dobrane do rodzaju Twojej cery kosmetyki.

Krok 4: Nie zapomnij o toniku

W ostatnim etapie demakijażu użyj toniku, który łagodzi podrażnienie i przywraca naturalne pH skóry. Poza tym odbudowuje płaszcz hydrolipidowy skóry. W ten sposób przygotowujesz swoją skórę do przyjęcia odpowiedniego kosmetyku i dalszą regenerację.

Tak wykonany demakijaż zapewnia odpowiednią higienę Twojej twarzy. Skóra staje się elastyczna i delikatna, dłużej utrzymuje blask, a efekty wykonanego makijażu są jeszcze bardziej spektakularne.

Dlaczego demakijaż twarzy jest tak ważny?

  • oczyszcza skórę Twojej twarzy, a tym samym ułatwia jej oddychanie i regenerację
  • oczyszczona łatwiej wchłania substancje odżywcze zawarte w kosmetykach, wpływa na ich skuteczność
  • brak demakijażu lub jego nieodpowiednie, niedokładne wykonanie może przyczyniać się od zatykania porów skóry i gruczołów łojowych, pojawiania się zaskórników, czy trądziku.

Jak używać gąbeczek do demakijażu?

Jak zatem powinnaś oczyszczać skórę twarzy za ich pomocą?

  • pamiętaj przed użyciem zwilż ją pod wodą, a następnie bardzo dobrze wyciśnij. Gąbeczki do demakijażu na powietrzu twardnieją i jest to proces całkowicie naturalny
  • nalej na nią mleczko, czy żel i umyj nią twarz
  • możesz wykonać nią także demakijaż oczu
  • po oczyszczeniu twarzy dobrze ją wypłucz w wodzie i znów dokładnie wyciśnij. Odstaw do wyschnięcia.

Znasz już wszystkie tajniki i zasady demakijażu. Wykonuj go codziennie i zawsze bardzo dokładnie. Taki zabieg zapewni Ci promienną skórę na długie lata, spowolni procesy starzenia się, a Twoja twarz zawsze będzie zadziwiać urodą.