Tarki do pięt, pumeksy kosmetyczne

Czy wiesz, że w przeciągu całego swojego życia uderzasz piętą o podłoże średnio 10 milionów razy? Tak, tak, to prawda! Dlatego tym bardziej za tą pracę i wysiłek należy im się profesjonalna i zdrowa pielęgnacja.

Skóra stóp jest bardzo delikatna i podatna na zrogowacenia, a tym samym nieodpowiednio pielęgnowana może pękać i być podrażniona. Prawidłowa pielęgnacja powinna być wykonywana cały rok, nie tylko w letnie miesiące. Do akcesoriów, które służą do usuwania zrogowaciałego naskórka, należą: tarki i pumex. Ten drugi z wymienionych produktów może być otrzymywany naturalnie lub syntetycznie. Jakie są między nimi różnice i który z nich spełni bardziej twoje oczekiwania? Wszystko wyjaśnimy.

tarki- pierwsza grafika

Przejdź do kategorii

Jak powinna wyglądać profesjonalna pielęgnacja stóp?

  • wymocz stopy letniej wodzie, najlepiej z dodatkiem soli kosmetycznej. W ten sposób zmiękczysz naskórek, który będzie ci łatwiej usunąć
  • osusz je ręcznikiem i rozpocznij zabieg pielęgnacji. W tym celu wybierz pumeks kosmetyczny lub tarkę
  • zadbaj o paznokcie stóp, wykonaj pedicure, skróć je i nadaj odpowiednią długość używając przeznaczonych do tego celu produktów
  • po wykonanym zabiegu wmasuj odżywczy krem do stóp i poczekaj aż dobrze się wchłonie

Pamiętaj, abyś wykonywała zabieg regularnie. W ten sposób zadbasz o perfekcyjną skórę stóp.

Nasze produkty

Co to jest pumeks?

To obok tarki jeden z najpowszechniejszych i najskuteczniejszych akcesoriów. Może być syntetyczny lun naturalny- wykonany z masy magmowej, czyli jednym słowem, jest to skamieniała piana wulkaniczna.

Który powinnaś wybrać? Poznaj bliżej każdy z nich, byś sama zdecydowała o wyborze.

Tarki do pięt

Tarka czy pumeks? To odwieczny dylemat większości z nas. Każde z akcesoriów ma swoje plusy i minusy i każde z nich ma tyle samo zwolenników i przeciwników. Nie ma wątpliwości, że oba odpowiadają za piękną i gładką skórę twoich stóp, o którą należy dbać cały rok, a nie tylko latem! Aktualnie na rynku kosmetycznym mamy szeroki ich wybór. Pumeksy naturalne, syntetyczne, tarki metalowe, papierowe, czy korundowe. Różnią się nie tylko materiałem wykonania, ale także kształtem- wszystko po to, by zabieg pedicure był dla ciebie jak najbardziej komfortowy. Bez względu na wybór o każde akcesorium należy dbać. Myj po każdym użyciu i często wymieniaj. Piękne i zadbane stopy stanowią idealne uzupełnienie każdej kreacji i są znaczącym elementem naszego looku, dlatego pielęgnuj swoje stopy, by odkrywać nowe lądy zdrową i piękną stopą.

Skuteczny pumeks naturalny

Pumeks naturalny jest wykonany ze skały magmowej i może mieć różny kształt- od owalnego po prostokątny. Dzięki temu, że jest pozyskiwany z surowca naturalnego ma najczęściej drobnoziarnistą, szklistą strukturę. Jest bardziej odporny na ścieranie. Naturalny pumeks pomaga skutecznie złuszczyć zrogowaciały naskórek, przez co skóra stóp staje się delikatna i miękka w dotyku.

Pumeks naturalny jest lekko droższy i cięższy od syntetycznego, ale jednocześnie trwalszy i odporniejszy, przez co posłuży ci na dłużej. Jego zdecydowanie największa zaletą jest to, że nie wywołuje podrażnień i uczuleń. Działa delikatnie i nie drażni twojej skóry.

Ze względu na to, że pochodzi z surowca naturalnego jego kolorystyka nie jest tak zróżnicowana. Występuje w odcieniach do niebieskiego do szarości, czasem możesz znaleźć pumeks naturalny w kolorze czarnym.

Bardzo ważne jest, abyś zawsze dbała o jego higienę. Po każdym umyciu dobrze go opłucz w wodzie. Zapewnij mu odpowiedni przewiew w trakcie suszenia i w takim miejscu tego go przechowuj. Raz na miesiąc odkaź. W tym celu wymocz go przez noc w osolonej wodzie, a potem pozostaw do dokładnego wysuszenia.

Wśród akcesoriów marki Intervion znajdziesz kilka modeli pumeksów naturalnych.

Powszechnie znany pumeks syntetyczny

Alternatywą pumeksu naturalnego jest ten otrzymywany syntetycznie. Jest on zdecydowanie bardziej lekki i miękki, przez co niestety bardziej podatny na ścieranie. Będziesz go zatem musiała częściej wymieniać, ale na szczęście jego cena jest niższa od naturalnego. Jest także drobniejszy, czyli delikatniejszy dla skóry twoich stóp. Występuje w przeróżnych kolorach, ponieważ bez problemu można go barwić. Jednak to właśnie ta obecność barwników może stać się problemem dla alergików. Musisz zatem mieć to na uwadze przy okazji najbliższych zakupów.

I w tym przypadku musisz pamiętać o jego odpowiedniej higienie i przechowywaniu. Ze względu na stosunkowo niską cenę, najlepiej często go wymieniaj na nowy. Oferta marki Intervion także w tym przypadku jest bogata. Wszystko po to, być znalazła coś dla siebie.

Jak używać pumeksu?

Jak skutecznie powinnaś wykonać zabieg, dzięki któremu twoje stopy pozostaną gładkie i miękkie na długi czas? Oto kilka prostych zasad:

  • pod zabiegiem wymocz nogi w letniej wodzie, możesz do niej dodać sól do stóp lub szałwię. W ten sposób zmiękczysz zrogowaciałą skórę, którą łatwiej usuniesz
  • wykonuj kuliste, delikatnie ruchy. Zdecydowanie unikaj silnego tarcia w jednym miejscu, co może doprowadzić do miejscowego podrażnienia
  • następnie opłucz i wysusz ręcznikiem
  • nałóż na nie ulubiony natłuszczający krem do stóp i odczekaj na jego wchłonięcie

Pamiętaj, tylko regularne zabiegi zapewnią perfekcyjny wygląd twoim stopom. Staraj się przynajmniej raz na miesiąc wykonać zabieg pumeksem, a w międzyczasie stosuj krem zmiękczający i odżywczy, którego używanie przedłuży efekt zabiegu.

Niezastąpione profesjonalne tarki do pięt

Są zdecydowanie największą konkurencją dla pumeksu. To produkt, którym również w prosty i bezpieczny sposób zadbasz o skórę stóp i wykonasz perfekcyjny zabieg w domowym zaciszu. Są to akcesoria, które przeważają nad pumeksami tym, że są zdecydowanie wygodniejsze w użyciu. Dlaczego? Tarka ma wygodną, wyprofilowaną rączkę, dzięki czemu łatwiej nią pracować.

W ofercie marki Intervion masz do wyboru kilka modeli w różnych trendowych kolorach różniące się między sobą rodzajem powierzchni ścierającej. Papierowa, korundowa, czy metalowa? Tylko od ciebie zależy, którą z nich wybierzesz.

Jaka tarka do pięt jest najlepsza?

Którą powinnaś wybrać? Zależy tylko od ciebie. Tarki różnią się między sobą rodzajem powierzchni trącej. Te papierowe są delikatniejsze, stosuj je gdy skóra twoich stóp jest tylko delikatnie zgrubiała. Gdy twój naskórek jest zdecydowanie bardziej zrogowaciały, gdzie nie gdzie pojawiły się odciski, sięgnij po tarki gruboziarniste- korundową lub metalową.

Bez względu na tą którą wybierzesz, dbaj o jej higienę i często ją wymieniaj. Marka Intervion oferuje wszelkiego rodzaju tarki o różnych kształtach i wersjach kolorystycznych. Na pewno znajdziesz tą najodpowiedniejszą dla siebie.

Pumeks czy tarka?

Pumeks naturalny, syntetyczny, czy tarka? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Wszystko zależy od twoich predyspozycji. Jeden i drugi produkt ma za zadanie stać na straży delikatnej skóry i gładkich pięt.

Najważniejsze, abyś wykonywała zabieg regularnie i dbała o higienę wybranego akcesorium. Tylko wtedy twoje stopy będą się perfekcyjnie prezentowały bez względu na porę roku.