Szczotki do włosów

Szukasz idealnej szczotki dla twoich włosów, ale ogromny ich wybór nie ułatwia decyzji, a budzi tylko twój niepokój i dezorientację? Ten artykuł powstał specjalnie dla ciebie.

szczotki-do-włosów--pierwsza-grafika

Przejdź do kategorii

Szczotki
z naturalnego włosia

Szczotki
z naturalnego włosia

Przejdź

Drewniane
szczotki do włosów

Drewniane
szczotki do włosów

Przejdź

Szczotki
do rozczesywania włosów

Szczotki
do rozczesywania włosów

Przejdź

Szczotki
do włosów kręconych

Szczotki
do włosów kręconych

Przejdź

Szczotki
pneumatyczne

Szczotki
pneumatyczne

Przejdź

Szczotki
do krótkich i długich włosów

Szczotki
do krótkich i długich włosów

Przejdź

Szczotki
do cienkich włosów

Szczotki
do cienkich włosów

Przejdź

Nasze produkty

Jaką wybrać szczotkę dla siebie?

Szczotki
z naturalnego włosia

Jeśli masz delikatne i cienkie włosy, to wiesz jak ważna jest szczególnie w ich przypadku odpowiednia pielęgnacja i stylizacja. Szczotka z naturalnym włosiem jest dla ciebie idealnym wyborem. Perfekcyjnie je wygładzi i zapobiegnie ich elektryzowaniu się. Delikatnie rozczesze i pomoże ci zadbać o ich zdrowy wygląd i naturalną kondycję. Jest to zdecydowanie najlepsza szczotka do włosów cienkich, ponieważ dzięki obecności naturalnego włosia w trakcie czesania rozprowadza naturalne sebum aż po ich końce. W ten sposób stają się naturalnie odżywione i nawilżone, nabierają blasku i pięknie się prezentują. Jeśli często budzisz się z szalonym afro, a twoje włosy są niespokojne i mają tendencję do puszenia, wybierz szczotkę do włosów z naturalnego włosia w połączeniu z nylonowymi szpilkami, które skutecznie rozczeszą bujną czuprynę i ujarzmią niesforne kosmyki. Wszystkie szczotki marki Intervion z naturalnym włosiem mają drewniane rączki, są lekkie i doskonale leżą w twojej dłoni.

Drewniane
szczotki do włosów

Drewniana szczotka do włosów jest lekka i zapewnia komfort wykonywania codziennej stylizacji. Jeśli zatem lubisz spędzać czas na porannej toalecie, a twoje włosy wymagają zawsze czasochłonnej pielęgnacji wybierz szczotkę z drewnianą rączką. Drewno bukowe, z jakiej jest wykonana, jest niezwykle lekkie. Do wyboru masz kilka rodzajów włosia, dzięki czemu bez względu na kondycję i rodzaj twoich włosów, znajdziesz szczotkę idealnie spełniającą twoje oczekiwania.

Szczotki
do rozczesywania włosów

To, w jaki sposób rozczesujesz swoje włosy, istotnie wpływa na ich kondycję. Szczotka do łatwego rozczesywania włosów musi przede wszystkim być dobrana do ich gęstości i rodzaju. Nieodpowiednio dobrana może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Zastanów się zatem, w jakiej kondycji są twoje włosy i z jakimi problemem na co dzień się mierzysz. Najlepsza szczotka do rozczesywania splątanych włosów to szczotka z nylonowymi szpilkami, które bardzo delikatnie rozczeszą kosmyki nie narażając ich na szarpanie czy wyrywanie.

Szczotki do rozczesywania długich włosów są przede wszystkim lekkie, poręczne ze względu na wymagany czas ich pielęgnacji. Dzięki temu, że wygodnie leżą w dłoni, sam proces rozczesywania długich kosmyków staje się przyjemnością. Możesz wykonywać go dokładnie bez szarpania długich kosmyków.

Szczotka do rozczesywania mokrych włosów powinna mieć szeroko rozstawione elastyczne szpilki, które będą delikatnie je rozplątywały. Najlepiej, jeśli wybierzesz taką z dodatkiem naturalnego włosia, co przyczyni się do ich wygładzenia i zamykania łusek. Jak zatem odpowiedzieć na pytanie: jaka jest najlepsza szczotka do rozczesywania włosów? Po prostu lekka, poręczna z włosiem czy szpilkami dopasowanymi do rodzaju i kondycji twoich włosów.

Szczotki
do włosów kręconych

Piękne, zdrowe, lśniące fale czy prześliczne delikatne spiralki? Kto o tym nie marzy. Włosy kręcone wymagają szczególnej uwagi. Ze względu na ich specyficzną strukturę są bardzo delikatne oraz podatne na uszkodzenia. Są zazwyczaj suche i często puszą się pod wpływem wilgoci, dlatego kosmetyki pielęgnujące nie mogą ich nadmiernie obciążać, a sama stylizacja musi przebiegać jak najbezpieczniej. Zaraz do umyciu rozczesuj je najlepiej grzebieniem lub szczotką o bardzo szeroko rozstawionych zębach lub szeroko rozstawionych elastycznych szpilkach. Wielu stylistów zaleca także przeczesanie ich palcami. Pamiętaj, aby unikać ich czesania na sucho, kiedy to loki tracą swój kształt, a fryzura nabiera wtedy nieestetycznego wyglądu.

Szczotki
pneumatyczne

Czym dokładnie są szczotki pneumatyczne i dlaczego powinny znaleźć się w twojej kosmetyczce? To szczotka, która przeznaczona jest do rozczesywanie długich gęstych włosów. Szpilki w tego typu szczotce są osadzone na elastycznej poduszce, dzięki czemu dopasowuje się do kształtu głowy i amortyzuje wszelkie niekontrolowane szarpnięcia. W ofercie Intervion znajdziesz szczotki pneumatyczne o różnych typach szpilek, co ułatwi dobór tej idealnie dopasowanej do twoich potrzeb.

Szczotki
do krótkich i długich włosów

Pewnie niejednokrotnie zadajesz sobie pytanie: Jaka najlepsza szczotka do włosów? Odpowiedź znów nie powinna cię zaskoczyć - ta spełniająca Twoje potrzeby. Krótkie kosmyki najwygodniej będzie ci czesać szczotkami o małym rozmiarze. Jeśli posiadasz długie włosy wybieraj szczotki lekkie, o większym rozmiarze. W obu przypadkach pamiętaj, aby rozczesywać partiami i stosować odpowiednie kosmetyki do ich pielęgnacji, czyli szampony i odżywki, które sprawią, że będą odżywione i zdrowe. To wszystko sprawi, że stylizacja będzie przyjemna i mniej czasochłonna.

Szczotki
do cienkich włosów

Jeśli twoje kosmyki są cienkie i delikatne, to szczotka do włosów z naturalnego włosia jest zdecydowanie dla Ciebie. Dzięki niej rozczeszesz je bez obciążania czy nadmiernego szarpania, a naturalne włosie rozprowadzi sebum na całej ich długości. Ten zabieg sprawi, że w naturalny sposób odżywisz swoje włosy i sprawisz, że będą pięknie lśniły i błyszczały każdego dnia.

Czy nasze szczotki są łatwe do dbania i czyszczenia?

Tak jak ważny jest dobór szczotki, tak ważne jest także utrzymanie jej w czystości. W trakcie stylizacji, za każdym razem oprócz pozostałości po lakierze, czy innym kosmetykach, ściągasz z nich brud i zanieczyszczenia. Dbaj zatem o czystość szczotek. W tym celu płucz ją najlepiej co dwa tygodnie w płynie do naczyń lub roztworze wody z dodatkiem ulubionego szamponu. Susz szczotkę rozłożona na blacie, na papierowy ręczniku. Szczotki marki Intervion są tak zaprojektowane, aby utrzymanie ich w czystości było łatwe i przyjemne, ponieważ wiemy, jak ważne są dla ciebie twoje włosy. Wiemy, że tylko czyste akcesorium zapewni ci zdrową stylizację.

Jakie szczotki niszczą włosy?

Odpowiedź na to pytanie jest jedna - te które nie są dobrane do potrzeb i rodzaju twoich włosów. Przy wyborze sugeruj się przede wszystkim przeznaczeniem szczotki i jej jakością. Pamiętaj jednak, że nie zawsze cena jest wyznacznikiem jakości. Wybieraj mądrze i kieruj się wskazówkami, o których już pisaliśmy.

Czy nasze szczotki nadają się również do męskich włosów?

Męskie włosy są podobnie wymagające co damskie. Wiemy o tym doskonale. Mężczyźni zmagają się z podobnymi problemami jak kobiety, dlatego nie ma przeszkód, aby szczotek marki Intervion nie wybierali panowie. Zasada jest cały czas ta sama - szczotka do włosów męskich ma w 100% odpowiadać aktualnym potrzebom i zapewniać bezpieczeństwo stosowania. Tylko po tym warunkiem stylizacja włosów będzie przyjemna, a efekt końcowy zadowalający.