Szczotka do modelowania włosów

Szukasz idealnej szczotki dla twoich włosów, ale ogromny ich wybór nie ułatwia decyzji, a budzi tylko twój niepokój i dezorientację? Ten artykuł powstał specjalnie dla ciebie.

szczotki-do-modelowania--pierwsza-grafika

Przejdź do kategorii

Grube szczotki do modelowania włosów

Grube szczotki do modelowania włosów

Przejdź

Ceramiczne szczotki do modelowania włosów

Ceramiczne szczotki do modelowania włosów

Przejdź

Okrągłe szczotki do modelowania włosów

Okrągłe szczotki do modelowania włosów

Przejdź

Szczotki do modelowania krótkich i długich włosów

Szczotki do modelowania krótkich i długich włosów

Przejdź

Szczotki
do suszenia włosów

Szczotki
do suszenia włosów

Przejdź

Czym się wyróżniają szczotki do modelowania włosów?

Szczotki te, w porównaniu do szczotek do czesania, mają za zadanie nadać twojej fryzurze odpowiedni kształt i efekt końcowy. A że obecna moda umożliwia nam zdecydowanie większe szaleństwo, to i wybór wśród szczotek jest zdecydowanie większy, niż jeszcze kilka lat temu. Biorąc pod uwagę aktualną wiedzę na temat pielęgnacji włosów i samej ich budowy, producenci wiedzą już, jak projektować szczotki, by jak najdokładniej odpowiedzieć indywidualnym potrzebom każdej z nas. To bardzo ważne, aby zapewnić twoim włosom bezpieczeństwo i ułatwić wykonanie samego zabiegu. Szczotki różnią się materiałem, z którego wykonany jest ich korpus, wielkością, rodzajem włosia, czy też samym kształtem czy budową. Brzmi bardzo skomplikowanie, ale uwierz nam, sprawa jest prostsza niż ci się wydaje. Wystarczy tylko zapamiętać parę istotnych kwestii i kierować się nimi przy okazji kolejnych zakupów. Szczotka, którą wybierzesz ma wygodnie leżeć w twojej dłoni i w trakcie zabiegu nie narażać twoich włosów na dodatkowe podrażnienia czy niepotrzebnie je obciążać.

Nasze produkty

Jaką wybrać szczotkę do modelowania?

Grube szczotki do modelowania włosów

Okrągła szczotka o dużej średnicy (od 40 do 80 mm) dedykowana jest do modelowania włosów długich i gęstych. Idealnie sprawdzi się także, w przypadku tych o średniej długości, kiedy marzy ci się wyczarowanie delikatnego skrętu i podniesienie włosów oraz nasady. Zdecydowanie odradzamy jej wybór, jeśli masz włosy krótkie.

 

Ceramiczne szczotki do modelowania włosów

Według opinii profesjonalistów najbezpieczniejsza szczotka to ta, która nie naraża twoich włosów na podrażnienia i nie uszkadza ich struktury. Dokładnie taka jest szczotka, której korpus pokryty jest ceramiczną powłoką. Takie rozwiązanie powoduje, że szczotka szybciej się nagrzewa, a jony jakie w tym czasie się wytwarzają, korzystanie wpływają na zamykanie się łuski twojego włosa, a tym samym przyczyniają się do ich wygładzenia. Efekt - to piękne, lśniące włosy i udana fryzura oraz dobre samopoczucie. Warto o tym pamiętać przy okazji zakupu nowej szczotki.

 

Okrągłe szczotki do modelowania włosów

Okrągłe szczotki to w naszej ocenie jeden z najlepszych produktów ostatnich czasów. Dlaczego? Bo na prawdę potrafią działać cuda. Jeśli szukasz szczotki do zadań specjalnych to wybierz tą o okrągłym kształcie. Dzięki niej możesz prostować, podkręcać, wygładzać oraz dodać objętości twoim włosom. Wystarczy tylko odrobina wprawy, byś każdego dnia zaskakiwała swoim wyglądem i nienaganną fryzurą. Okrągłą szczotkę wybieraj, gdy masz włosy faliste lub loki.

Szczotki do modelowania krótkich i długich włosów

Reasumując, wśród produktów marki Intervion znajdziesz akcesoria do stylizacji włosów długich oraz krótkich. Pamiętaj, że szczotki okrągłe o średnicy od 25 do 30 mm są przeznaczone do stylizacji krótkich fryzur, a tymi o większej średnicy, czyli powyżej 40 mm, modeluj włosy długie i półdługie. Do pielęgnacji używaj dobrej jakości kosmetyków, dzięki czemu twoje włosy będą pełne blasku, a stylizacja stanie się szybka i przyjemna.

 

Szczotki
do suszenia włosów

Suszenie to bardzo ważny etap stylizacji. Często decyduje o jej końcowym efekcie. Także i w tym przypadku ważne jest, abyś czynność tą dopasowała do ich rodzaju i kondycji. Pierwszą podstawową zasadą jest, abyś nie suszyła ich od razu po umyciu. Odczekaj chwilę, by delikatnie wyschły i dopiero wtedy rozpocznij suszenie. Do suszenia używaj dobrej suszarki, najlepiej o przynajmniej dwustopniowej regulacji siły nawiewu. Szczotka do suszenia włosów powinna mieć wentylowana obudowę, dzięki czemu powietrze szybciej przez nią przenika, a proces suszenia jest krótszy. Powłoka ceramiczna, jaką jest najczęściej pokryta powoduje, ze łuski twojego włosa ulegają zamknięciu, a tym samym stają się gładsze. Zawsze wybieraj szczotki o średnicy dostosowanej do długości twoich kosmyków, a do typowo prostych - idealnie sprawdzi się płaska szczotka do suszenia włosów.

Czy nasze szczotki nadają się do stylizacji męskich włosów?

Oczywiście, że tak. Ze względu na szeroką ofertę szczotek do modelowania, każdy mężczyzna znajdzie coś dla siebie. Szczotki marki Intervion dostępne są nie tylko w przeróżnych rozmiarach i kształtach, ale także w kolorach. Wszystko po to, aby skraść także męskie serca.

W jaki sposób wybrać dla siebie profesjonalną szczotkę do modelowania włosów?

Profesjonalne szczotki do modelowania włosów cechuje przede wszystkim jakość wykonania oraz dokładnie sprecyzowane przeznaczenie. Profesjonalna szczotka musi dobrze leżeć w dłoni, zapewniając komfort użytkowania. Projektanci marki Intervion dokładnie o tym widzą, dlatego szczotki tej marki mają w większości gumowane rączki i są profilowane. Możliwość wyboru odpowiedniego kształtu i rozmiaru, przystosowanego do długości włosów to także duży plus. Pamiętaj, że wielkość szczotki ma duży wpływ na efekt końcowy twojej fryzury. Jak zatem przygotować się na zakupy? Odpowiedz sobie na dwa podstawowe pytania - w jakim celu chcesz kupić szczotkę oraz jaką kondycję i długość mają twoje włosy?

Czyli po pierwsze - szczotka ma ułatwić ci codzienny zabieg , czy szukasz takiej, której będziesz używała sporadycznie, przy okazji jakiś wyjątkowych "wyjść" czy imprez? Jeśli potrzebujesz jej do codziennych zabiegów, musisz koniecznie dobrać ją do długości twoich włosów (im krótsze włosy, tym mniejsza średnica szczotki). Jeśli natomiast szukasz szczotki, która ma ci pomóc w wyczarowaniu szalonej fryzury na imprezę, przy wyborze sugeruj się jej średnicą. Im mniejszą ma szczotka, tym bardziej skręcone loki wyczarujesz i odwrotnie. Tylko ty decydujesz, jaki efekt chcesz uzyskać.

Koniecznie pamiętaj także o rodzaju włosia – naturalne wybieraj do włosów delikatnych, a plastikowe – gdy twoje włosy są „bezproblemowe”. Wszystkie typy szczotek znajdziesz w ofercie marki Intervion, dzięki czemu w krótkim czasie i bezproblemowo znajdziesz tą idealną. Najpopularniejsze są te z wentylowaną budową, dzięki czemu ich korpus szybko i równomiernie się rozgrzewa, co chroni twoje włosy przed przegrzaniem, a specyficzna budowa ułatwia ich dezynfekcję.