Grzebień do włosów

Grzebień jest jednym z najstarszych narzędzi, z jakich korzysta ludzkość. To akcesorium znane i bardzo powszechne. Przy wyborze grzebienia, jeśli w ogóle go używasz, sugerujesz się zapewne przede wszystkim jego wyglądem, a to bardzo duży błąd. Wiesz, że wyróżniamy przynajmniej pięć jego podstawowych rodzajów. Szok? No właśnie. Jeśli zatem jest ich kilka, to można domyśleć się, że warto dogłębniej przeanalizować ten temat, by następnym razem wybrać grzebień, który nie tylko ładnie wygląda, ale pomoże ci zdziałać cuda w trakcie codziennej stylizacji i zadbać o twoje włosy. A więc zaczynamy.

grzebienie--pierwsza-grafika

Przejdź do kategorii

Grzebienie do rozczesywania włosów

Grzebienie do rozczesywania włosów

Przejdź

Grzebienie do tapirowania

Grzebienie do tapirowania

Przejdź

Grzebienie do włosów kręconych

Grzebienie do włosów kręconych

Przejdź

Grzebienie do włosów mokrych

Grzebienie do włosów mokrych

Przejdź

Grzebienie fryzjerskie

Grzebienie fryzjerskie

Przejdź

W jaki sposób dobrać grzebień do włosów?

Dobór odpowiedniego grzebienia jest uzależniony przede wszystkim od jego przeznaczenia. Innym grzebieniem będziesz rozczesywać włosy na co dzień, innym stylizować, a jeszcze innym podcinać włosy. Odpowiedni wybór grzebienia ułatwi wykonanie każdego z tych zabiegów i sprawi, że osiągniesz efekt, którego się spodziewasz. Ważne, aby grzebień był wykonany z wysokiej jakości materiału, dzięki czemu utrzymasz go w czystości i będzie Ci towarzyszył wiele lat. To akcesorium musi idealnie leżeć w twojej dłoni. Każdy grzebień marki Intervion wykonany jest z wytrzymałego tworzywa, które ułatwia utrzymanie jego higieny i długotrwałe użytkowanie. Jakie zatem rodzaje grzebieni wyróżniamy?

Nasze produkty

Grzebienie do stylizacji włosów

Grzebień do stylizacji włosów musi być dopasowany do rodzaju twoich włosów i efektu stylizacji, jaki chcesz uzyskać.

Grzebienie do rozczesywania włosów

Podstawą stylizacji jest umiejętne i bezpieczne rozczesanie włosów. W doborze grzebienia zasadniczą rolę pełnią ząbki, a dokładnie ich rozstawienie. Jeśli masz włosy delikatnie i cienkie wybieraj grzebienie z szeroko rozstawionymi zębami lub grzebień sferyczny, dzięki czemu łagodnie rozplączesz kosmyki i unikniesz ich szarpania. Pamiętaj także, aby nie rozczesywać ich bezpośrednio po umyciu, kiedy to są jeszcze bardziej miękkie i podatne na uszkodzenia. Najlepiej osusz je najpierw dokładnie ręcznikiem.

Natomiast, gdy jesteś posiadaczką włosów grubych i gęstych, wybieraj grzebienie z bardzo szeroko rozstawionymi ząbkami, co zapewni bezpieczne rozczesanie i przede wszystkim rozczesuj je na mokro. bez względu na rodzaj włosów. Pamiętaj, aby zawsze przy rozczesywaniu dzielić je na pasma, a najlepiej zaczynać od końcówek kierując się w kierunku cebulek.

W ofercie Intervion znajdziesz także wyjątkowy grzebień afro, który ze względu na specyficzną budowę przeznaczony jest do nadawania fryzurze puszystości. Dzięki szeroko rozstawionym zębom idealnie sprawdzi się w końcowym etapie stylizacji, kiedy zależy ci na nadaniu objętości. Możesz go używać także do nakładania odżywki.

Grzebienie do tapirowania

Tapirowanie jest to jeden z zabiegów stylizacji, dzięki któremu podnosisz włosy u nasady i dodajesz im objętości. Polega na pocieraniu o włosy grzebykiem o ściśle osadzonych obok siebie zębach. czynność tą należny wykonywać w kierunku odwrotnym do ich wzrostu. Wykorzystywany w tym celu grzebień ma specyficzny kształt. Jest zdecydowanie mniejszy od pozostałych, ma bardzo gęsto osadzone ząbki oraz często metalowy szpikulec, służący do nadawania odpowiedniego końcowego kształtu fryzurze. Pamiętaj, że zabieg tapirowania nie jest zalecany włosom cienkim i delikatnym, dlatego jego wykonanie ograniczaj do minimum.

Grzebienie do włosów kręconych

Włosy kręcone zazwyczaj są suche i często ulegają puszeniu się pod wpływem wilgoci. Ich odpowiednie rozczesywanie to jeden z najważniejszych etapów pielęgnacji. Podstawową zasadą jest dbałość o ich nawilżenie oraz unikanie szarpania, dlatego najlepiej rozczesuj je na mokro, wybierając do tego celu grzebień z bardzo szeroko rozstawionymi zębami. Kiedy rozczesujesz swoje loki na sucho tracą swój kształt, a fryzura traci urok.

Grzebienie do włosów mokrych

Jak pisaliśmy wcześniej, włosy delikatne i cienkie zaleca się rozczesywać po wcześniejszym osuszeniu ręcznikiem, zupełnie inaczej w porównaniu do włosów kręconych, które należy rozczesywać na mokro, wybierając do tego grzebienie o bardzo szeroko rozstawionych zębach. Taki wybór zapewni bezpieczne rozplątanie kosmyków i nie naruszy struktury włosów.

Grzebienie fryzjerskie

Wybór grzebieni fryzjerskich jest także dość duży. Ze względu, że są to akcesoria stosowane profesjonalnie, muszą spełniać określone warunki. Muszą być odporne na działanie środków chemicznych oraz wysokiej temperatury. Powinny być wykonane z wysokiej jakości tworzywa i być antystatyczne. Tylko akcesoria spełniające te kryteria zapewnią wygodę i bezpieczeństwo pracy stylisty i fryzjera. Grzebienie do strzyżenia mają zazwyczaj dwa rodzaje zębów, rozmieszczone po połowie: gęste, cienkie zęby oraz grubsze, rzadziej rozmieszczone. Dzięki tej specyficznej budowie fryzjer bez problemu może podciąć twoje włosy i nadać im odpowiednią długość, czy kształt.

Czy nasze grzebienie nadają się również do włosów męskich?

Włosy męskie jak i damskie borykają się z podobnymi problemami, a ich stylizacja możne wymagać tych samych zabiegów, dlatego bez problemu nasze grzebienie mogą używać panowie. Ważne, aby przy wyborze kierowali się tymi samymi zasadami, które opisaliśmy wcześniej.

Jak dbać o grzebienie do włosów?

Jak często czyścisz swój grzebień? Raz na miesiąc, rok , czy nigdy? To błąd. N a grzebieniu osadza się nie tylko sam brud czy kurz, który sczesujesz z włosów w trakcie stylizacji. Pozostawiasz na nim także resztki np. lakieru, czy żelu. Wszystko to ponownie nakładasz na swoje włosy w trakcie kolejnego czesania. Brzmi nie za dobrze prawda? Od dziś pamiętaj o regularnym czyszczeniu. Przynajmniej raz na dwa tygodnie wykąp swój grzebień w wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń, czy ulubionego szamponu, a potem pozostaw do dokładnego wysuszenia.

Jeśli twój grzebień nosi ślady zużycia, Wymień go na inny. Każda rysa czy odstający element może prowadzić do podrażnienie skóry głowy lub w trakcie czesania niepotrzebnie może ciągnąć lub szarpać twoje włosy. Teraz pozostaje ci tylko sprawdzić, w jakim stanie jest twój grzebień i koniecznie, jeśli tego wymaga, zakupić nowy. Pamiętaj, że dbałość o jego higienę, zapewni ci bezpieczną i wygodną stylizację.