Zmywacze do paznokci

Piękne paznokcie dla wielu z nas kojarzą się z nie tylko z zadbaną płytką paznokcia, ale także super trendowym kolorem. Jeśli zatem często sięgasz po lakier, to zapewne tak samo dobrze znasz zmywacz do paznokci. To preparat, który obecne występuje w różnych formach i składach, ale bez względu czy jest w gąbce czy w postaci płynu, służy do usunięcia lakieru i ozdób z paznokci.

Na rynku istnieje wiele marek i rodzajów zmywaczy, różniących się między sobą składem i dodatkami. Wszystko po to, by zadbać o bezpieczeństwo twoich paznokci i podnieść komfort użytkowania.

zmywacze- pierwsza grafika-min

Przejdź do kategorii

Zmywacz do paznokci z acetonem

Zmywacz do paznokci z acetonem

Przejdź

Nasze produkty

Jaki zmywacz do paznokci powinnaś wybrać?

Skuteczny zmywacz do paznokci z acetonem

Zmywacz z acetonem w szybki i skuteczny sposób pomoże ci usunąć lakier z paznokci. Marka Intervion oferuje zmywacze z dodatkiem witamy E oraz prowitaminy B5, które nawilżą i odżywią płytkę paznokci. Obie propozycje mają także przyjazne zapachy: truskawkowy lub aromat papai. Wśród produktów do stylizacji paznokci znajdziesz także aceton kosmetyczny, dedykowany fankom lakierów hybrydowych. Ten zaś w swoim składzie zawiera dodatki witamin oraz lanolinę, która zapobiega wysuszaniu naturalnych paznokci oraz skutecznie nawilża skórki. Preparat ten służy do usuwania trwalszego lakieru hybrydowego. Bez problemu możesz go także stosować , gdy używasz lakieru tradycyjnego.

Czym kierować się w wyborze zmywacza do paznokci?

Przy zakupie zwracaj uwagę przede wszystkim na skład zmywacza. Ważne, aby zawierał różne składniki uzupełniające takie jak witaminy czy substancje nawilżające, niwelujące wysuszanie płytki paznokcia i skórek. Zapach acetonu jest dość intensywny, dlatego wybieraj taki, który zawiera aromaty zapachowe. To zdecydowanie podniesie komfort jego używania.

Pamiętaj, że aceton może ulec z czasem wyparowaniu, dlatego po każdym otwarciu butelki dobrze ją zakręcaj. Do domowego spa wybieraj zatem butelki średniej wielkości, najlepiej do 150 ml. Wybieraj małe lub średnie opakowania. Ich rozmiar zapewni ci optymalne zużycie. Zmywacze do paznokci w dużych zbiorczych opakowania dedykowane są dla salonów kosmetycznych, ze względu na wysoką częstotliwość ich używania, a co się z tym wiąże- szybsze zużycie.

Po każdym zabiegu dokładnie opłucz dłonie oraz zastosuj krem nawilżający.

Czy nasze zmywacze powodują reakcje alergiczne?

Ze względu na obecność acetonu zmywacze marki Intervion mogą wywoływać miejscowe reakcje alergiczne. Zdarza się to bardzo rzadko. Jeśli nie stosowałaś nigdy wcześniej tego typu kosmetyku wykonaj próbę na paznokciu. Nanieś odrobinę płynu na płatek kosmetyczny i przetrzyj nim płytkę paznokcia. Obserwuj miejsce przez kilka najbliższych minut, czy nie występuje obrzęk, pieczenie.

Pamiętaj, aby używać zmywacza tylko na zdrowy wypielęgnowany paznokieć i skórki. Tylko w ten sposób unikniesz miejscowego podrażnienia i związanego z tym dyskomfortu.

Co zamiast zmywacza do paznokci?

W internecie krąży wiele rożnych podpowiedzi, jakimi innymi preparatami można zastąpić zmywacz do paznokci. Niestety żadna z sugerowanych alternatyw nie jest ani zdrowa, ani bezpieczna. Jeśli zatem nie lubisz zapachu acetonu lub masz na niego uczulenie, wybierz zmywacz do paznokci bezacetonowy. Jest delikatniejszy i wolnej zmywa lakier, ale zdecydowanie bezpieczniejszy.

W naszej ocenie to jedyna alternatywa. Zabieg wykonasz bezpiecznie bez narażenia skóry na dodatkowe podrażnienia, co może skutkować dalszymi, nieprzyjemnymi powikłaniami.

Pamiętaj, zawsze kieruj się rozsądkiem i nie eksperymentuj, stawiając na pierwszym miejscu swoje bezpieczeństwo.