Pilniki do paznokci, polerki do paznokci

Pilniki i polerki to podstawowe akcesoria do wykonania manicure. W tym przypadku nie ma absolutnie żadnego znaczenia, czy jest to manicure klasyczny, czy hybrydowy: czy pracujesz z żelem czy akrylem. Akcesoria te pomogą nadać odpowiedni kształt twoim paznokciom i przygotować do aplikacji ulubionego lakieru. Pilniki do paznokci różnią się gradacją oraz kształtem, a co się z tym wiąże, mają też inne przeznaczanie, w zależności od etapu manicure. Jest kilka podstawowych zasad, którymi powinnaś kierować się w ich wyborze. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w artykule poniżej. Zapraszamy zatem do lektury.

 

pilniki- pierwsza grafika-min

Przejdź do kategorii

Pilniki do paznokci

Pilniki do paznokci

Przejdź

Nasze produkty

Jaki pilnik do paznokci wybrać?

Gradacja pilnika oraz jego kształt determinuje jego przeznaczenie. Im drobniejszą ziarnistość pilnik posiada tym jest delikatniejszy. Idealnie nadaje się do nadania kształtu paznokciom. Gruboziarnisty zaś skutecznie spiłuje tipsy. Podsumowując, im mniejsza ziarnistość, tym pilnik jest ostrzejszy i odwrotnie.

Pilniki różnią się nie tylko gradacją, ale także kształtem. Obecnie na rynku dostępne są w przeróżnych wariantach. Zapewne w drogerii spotkałaś się z czterema podstawowymi kształtami: prosty, banan, łódka oraz kostka. Jak już wspominaliśmy ich kształt ma znaczenie.

  • pilnik prosty użyj na początku manicure, gdy skracasz i nadajesz kształt swoim paznokciom
  • pilnik banan, czyli tzw. półksiężyc, sprawdzi się w pracy blisko skórek, jego wygodny kształt umożliwi ci wykonanie manicure w trudno dostępnych miejscach, w zakamarkach
  • pilnik łódka, to pilnik 2w1, kształtem przypomina połączenie pilnika prostego z bananem, stąd też wynika jego uniwersalność zastosowań.
  • w kształcie kostki znajdziesz najczęściej blok polerski, którym zmatowisz i wyrównasz nierówności na swojej płytce.

Do wyboru masz także materiał, z którego dany pilnik został wykonany. Wśród modeli pilników do paznokci znajdziesz metalowe, papierowe oraz szklane. Obecnie najpopularniejszy jest papierowy.

Pilniki marki Intervion nie tylko różnią się gradacją i kształtem, ale także mają różne kolory i piękne trendowe printy. Występują w dwóch najpopularniejszych kształtach: prosty i półksiężyc. Wszystko po to, aby nie tylko służyły do stylizacji paznokci, ale także cieszyły oko i rozweselały twoją kosmetyczkę.

Pilniki do paznokci

Czy wiesz, że pierwszy pilnik do paznokci został wynaleziony w 1910 roku. Był to fragment drewna z nałożonym materiałem ściernym. 7 lat później na rynku pojawił się pierwszy zestaw do domowej pielęgnacji paznokci. Obecnie w ofercie wielu producentów mamy wiele możliwości wyboru. Tylko od ciebie zależy czy sięgniesz po pilnik papierowy, a może metalowy. Dużo zależy, czy szukasz pilnika o gradacji odpowiedniej do wykończenia manicure, czy raczej potrzebujesz go do spiłowania i skrócenia paznokci. Nieodzownym „kompanem” pilników są polerki, które wypolerują płytkę paznokcia usuwając bruzdy i zagłębienia. Te dwa akcesoria umożliwiają wykonanie perfekcyjnego manicure zarówno w domowym zaciszu jak i w salonie kosmetycznym. Pamiętaj, aby przy ich wyborze sugerować się głównie przeznaczeniem i wygodą w użytkowaniu. Zwróć uwagę na odpowiednią gradację oraz kształt, co zapewni ci wykonanie szybkiego i precyzyjnego manicure.

Jakie są gradacje pilników i polerek?

Gradacja, to nic innego jak ilość ziarenek piłujących mieszcząca się na 1cm2 pilnika. Zgodnie z tym, im większa gradacja tym pilnik jest delikatniejszy. Zapewne nie raz zastanawiałaś się, którą powinnaś wybrać. Poniżej prezentujemy ci krótką ściągę, aby ułatwić wybór.

  • gradacja 80/100- wybieraj, gdy używasz akrylu, chcesz nadać mu kształt i wyrównać twardą powierzchnię. Sprawdzi się także, przy obróbce płytki żelowej.
  • gradacja 120/180- wybierz, gdy chcesz nadać kształt paznokciom żelowym i akrylowym oraz gdy chcesz skrócić naturalna płytkę paznokci i nadać jej odpowiedni kształt
  • gradacja 240 idealnie pomoże ci wygładzić powierzchnie paznokcia, zmatowić płytkę bez narażenia na uszkodzenia.

Gradacja pilników do paznokci jest zatem ściśle związana z ich przeznaczeniem. Warto abyś miała zawsze wszystkie pod ręką, dzięki czemu wykonasz bezpiecznie każdy etap manicure.

Jaki pilnik do rozdwajających się paznokci?

Odpowiedź na to pytanie jest całkiem oczywista- odpowiednio dobrany, czyli taki, którego kształt i gradacja jest zgodna z wykonywanym etapem manicure. Drugą ważną zasadą bezpiecznego piłowania paznokci jest piłowanie płytki paznokcia w jednym kierunku. Piłuj zawsze w jedną stronę, najlepiej od lewej do prawej. W ten sposób poprawisz kondycję paznokci oraz lepiej skontrolujesz ich kształt w trakcie zabiegu. Nigdy nie rozpoczynaj zabiegu, gdy masz wilgotne, świeżo umyte dłonie. Twoje paznokcie są wtedy za miękkie.

Manicure wykonuj zawsze w trzech krokach: piłowanie, namaczanie oraz usuwanie skórek.

Te kilka prostych zasad pozwoli ci na bezpieczny manicure, a tym samym nie uszkodzisz płytki paznokci, które zachowają zdrowy wygląd na dłużej.

Jaka jest najlepsza polerka do paznokci?

Polerka ma dwa przeznaczenia: może matowić płytkę lub ją polerować. Wybór polerki zależy zatem od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. W ofercie marki Intervion znajdziesz 4-stronną polerkę oraz blok matujący. Wybór odpowiedniego akcesorium zależy w tym przypadku tylko od ciebie.

Blok matujący świetnie sprawdzi się w pracy z paznokciami żelowymi, czy akrylowymi, polerka zaś dedykowana jest przede wszystkim naturalnym paznokciom.

Jak używać polerki do paznokci?

Polerka to specyficzny rodzaj pilnika, który wykorzystujesz w końcowym etapie manicure. Kiedy twoje paznokcie są już odpowiednio skrócone i mają nadany już ulubiony kształt, pora na ostatni szlif, czyli pracę blokiem polerskim. Ma on za zadanie wypolerowanie oraz wyrównanie nierówności. Sprawdza się także przy usuwaniu nadmiaru żelu czy akrylu.

Jak zatem wykonać ten etap manicure? Pamiętaj o trzech prostych zasadach

  • poleruj tylko suche paznokcie, dzięki czemu unikniesz ich uszkodzenia
  • poleruj równomiernie, tak aby cały nacisk polerki rozłożyć na całej powierzchni paznokcia
  • najdokładniej zmatuj okolice skórek oraz końcówkę paznokcia, czyli miejsca gdzie lakier odpryska najczęściej. Zmatowienie ich poprawi przyczepność nakładanego lakieru.

Na tak przygotowaną wypolerowaną powierzchnię paznokcia łatwiej nałożysz lakier czy odżywkę. Unikniesz niechcianych smug czy przebarwień, a twój manicure zawsze cię zachwyci.