Gąbki do makijażu i puszki do pudru

Właściwie przygotowana cera stanowi fundament dla perfekcyjnego makijażu. Niemalże każda z nas boryka się z często lub sporadycznie pojawiającymi się problemami skórnymi. Przebarwienia czy inne niedoskonałości możemy przykryć odpowiednimi kosmetykami do makijażu, dobranymi do typu cery i we właściwym odcieniu. Ale jak sprawić, aby cera wyglądała nieskazitelnie i gładko? Jak jej nie zaszkodzić efektem maski? Co zrobić, aby podkład i wszystkie kolejno aplikowane kosmetyki pozostały na miejscu przez wiele godzin? Poza dobrej jakości kosmetykami będziesz także potrzebować stosownych akcesoriów do ich aplikacji.

gąbki-do-makijażu--pierwsza-grafika

Przejdź do kategorii

Gąbki do makijażu i podkładu

Gąbki do makijażu i podkładu

Przejdź

Najlepsze gąbki do makijażu i podkładu

W podstawowym zestawie makijażowym w żadnym wypadku nie może zabraknąć gąbeczek do aplikacji podkładu, korektora, czy pudru. Gąbeczki do make-up’u pomogą Ci szybko i kompleksowo udoskonalić karnację. Najlepszy efekt uzyskasz po zwilżeniu gąbki wodą, odciśnięciu nadmiaru i aplikacji wybranego kosmetyku metodą stemplowania.

Pozostała w mikrokanalikach gąbeczki wilgoć pełni podwójną, dobroczynną rolę. Nakładanie nią produktu jednocześnie dodatkowo nawilża cerę. Ponadto zmniejsza zużycie kosmetyku, ponieważ chłonie go w minimalnej ilości.

Dostępne na rynku gąbeczki występują w wielu kształtach, wielkościach i wykonane są z tworzywa o różnym stopniu miękkości. Najbardziej popularne są gąbki bezlateksowe, wylansowane przez charakteryzatorów i wizażystów pracujących przy pokazach mody, czyli tam, gdzie make-up musi przetrwać w ekstremalnych warunkach. Zyskały szerokie grono wielbicielek dzięki swej delikatności wobec skóry wrażliwej i skłonnej do alergii.

Nasze produkty

Co powinnaś wybierać do makijażu

Gąbki do makijażu i podkładu

Bezleksowa gąbka do makijażu

Gąbka do makijażu zyskała popularność dzięki swoim właściwościom aplikacyjnym. Umożliwia rozprowadzenie podkładu równomiernie i z dużą precyzją, zachowując wszędzie taką samą grubość warstwy. Pozwala szybciej wypracować pożądany efekt, a rozprowadzony nią podkład, korektor lub puder jest praktycznie niewidoczny na skórze. Idealnie współpracuje z produktami o każdej konsystencji. Trójkątne formy i małe gabaryty świetnie sprawdzą się aplikując podkład lub korektor na niewielkich płaszczyznach i w trudno dostępnych miejscach.

Gąbeczka 3D non-latex podnosi przygotowanie karnacji pod makijaż na wyższy poziom. Aplikowane metodą „stempelkową” podkłady i pudry znacznie poprawiają wygląd cery i tworzą drugą „nieskazitelną cerę”. Jest bardzo wygodna w użytkowaniu i tak, jak pędzli do makijażu, nie powinno jej zabraknąć w Twojej kosmetyczce.

Po zanurzeniu w wodzie i dokładnym odciśnięciu, zwiększa swoją objętość i jednocześnie staje się niezwykle miękka oraz przyjemna w dotyku. Zaoblony, ergonomiczny kształt i porowata struktura gąbki gwarantują bardzo naturalny efekt make-up’u bez smug i wrażenia maski.

Jak używać gąbeczki do makijażu?

Pamiętaj, że sposób użycia gąbki do nakładania podkładu zależy od jej rodzaju i kształtu. Do nanoszenia makijażu na większe powierzchnie wybierz standardową wielkość. Przycięta płaszczyzna dużych lub mini gąbka do makijażu pomoże ujednolić kolorystycznie trudno dostępne strefy twarzy (okolice oczu, kąciki ust, skrzydełka nosa, zagłębienie brody). Takie profilowane, precyzyjne gąbeczki są niezwykle pomocne przy konturowaniu rysów twarzy metodą na mokro. Pierwszorzędnie blendują zastosowane, kontrastowe odcienie podkładu pozostawiając miękkie przejścia kolorystyczne i naturalny look.

Niezwykle istotny wpływ na efekt końcowy ma zmoczenie i dokładne odciśnięcie gąbki przed przystąpieniem do nakładania kosmetyków. Wilgotną gąbeczką łatwiej jest stopniować krycie, przy zachowaniu naturalnego efektu.

Jak często myć i czyścić gąbkę do makijażu?

Każdy rytuał makijażowy powinien zakończyć się oczyszczeniem używanych akcesoriów. Gąbki, z uwagi na ich strukturę oraz na fakt, że stosowane są głównie do aplikacji kosmetyków „mokrych”, należy myć etapowo i bardzo starannie. W znacznym stopniu wpłynie to na utrzymanie właściwego poziomu higieny i uniknięcie namnażania drobnoustrojów.

Czyszczenie gąbeczki do makijażu rozpocznij od namoczenia jej w roztworze ciepłej wody i delikatnego detergentu. Następnie ściśnij ją kilkukrotnie pod bieżącą wodą. Jeśli na aplikatorze wciąż widoczne będą ślady kosmetyków, użyj oliwki, która ostatecznie się z nimi rozprawi. Dokładnie zmyj z gąbki wszystkie pozostałości ciepłą wodą, zdezynfekuj i pozostaw do całkowitego wyschnięcia.

Puszki do pudru

Kolejny etap ujednolicania karnacji, to utrwalenie (zagruntowanie) pudrem warstwy podkładu, korektora i konturowania na mokro. Do nakładania prasowanej i sypkiej formuły tego kosmetyku, puszek okazuje się trafnym wyborem. Tkanina, z której wykonuje się takie akcesoria powinna być niezwykle delikatna i przyjemna w dotyku. Cechy te wpływają nie tylko na komfort użycia, ale również na idealne wykończenie make-up’u. Kompaktowy rozmiar jest bardzo praktyczny, gdy pojawia się potrzeba poprawek makijażu w ciągu dnia. Pamiętaj, że nabierając puder na puszek należy kontrolować jego ilość. Nadmiar może spowodować, że twarz zostanie zmatowiona nierównomiernie.

Najlepsze gąbki do makijażu i puszki do pudru? Wyłącznie od InterVion!

Jesteśmy liderem na rynku w kategorii akcesoria kosmetyczne. To zobowiązuje do oferowania klientom wyłącznie wysokiej jakości produktów. Projektując akcesoria stawiamy nie tylko na walory wizualne, ale przede wszystkim użytkowe. Nasze przybory spełniają oczekiwania komfortowej i równomiernej aplikacji, niezawodnie współpracują z kosmetykiem, są trwałe i łatwo utrzymać je w czystości.

W naszej ofercie znajdziesz bezlateksowe gąbeczki o różnej miękkości. Na pewno znajdziesz tę, którą najbardziej pokocha Twoja skóra. Przycięte, dodatkowe płaszczyzny występujące w niektórych modelach ułatwiają manewrowanie gąbeczką podczas nakładania produktów tak, aby łatwo było kontrolować jednakową grubość warstwy na całej twarzy i dotrzeć w trudno dostępne miejsca.

Puszek stanie się nieodzownym elementem Twojej puderniczki, którą masz zawsze przy sobie. To „must have” do szybkich poprawek w ciągu dnia.