Najlepsze pędzle do makijażu

Pędzle do makijażu służą do przenoszenia i higienicznego nakładania kosmetyków na skórę. Dlatego są to pierwszorzędne akcesoria w dziedzinie kreowania wizerunku. Do produkcji pędzli do malowania twarzy stosuje się włosie naturalne lub syntetyczne.

pędzle-do-makijażu--pierwsza-grafika

Przejdź do kategorii

Zestaw pędzli do makijażu

Zestaw pędzli do makijażu

Przejdź

Pędzle do aplikacji cieni

Pędzle do aplikacji cieni

Przejdź

Naturalne pozyskiwane jest w sposób, który nie naraża zwierząt na cierpienie (taką mamy nadzieję ;o). Włosy pozyskiwane są w sposób humanitarny – są zestrzyżone lub wyczesane z ogonów, grzyw i grzywek. Następnie sterylizowane i segregowane.

Sztuczne włókna wytwarzane są obecnie z bardzo wysokiej jakości poliestru, który przyjmuje formę do złudzenia przypominającą włosie sobolowe. Wiele cech tego rodzaju włosia przemawia za jego wyborem. Jest bardzo miękkie i przyjemne w dotyku. Doskonale współpracuje z każdą formułą oraz nie chłonie nadmiernie kosmetyków. Z uwagi na gładką strukturę jest łatwe w pielęgnacji i szybko schnie. Włosie syntetyczne jest wolne od okrucieństwa wobec zwierząt i minimalizuje ryzyko podrażnień skóry.

Nasze produkty

Jakie pędzle do makijażu wybrać?

Gdy poszukujesz dobrej jakości pędzli do makijażu, warto zwrócić uwagę na stabilne mocowanie włosia do korpusu pędzla („wyjście” 1-2 włosków jest naturalnym zjawiskiem w przypadku nowych pędzli), na teksturę włókien – odczucia skóry podczas kontaktu z pędzlem, na gęstość, która decyduje o poziomie krycia / nasycenia koloru (gęste, zbite włosie oddaje skórze więcej kosmetyku, a zatem przyczynia się do lepszego krycia), na optymalną, wygodną długość trzonka (aby zmieścił się w kosmetyczce).

Zestaw pędzli do makijażu

Dzisiaj, kiedy świadomość i umiejętność dbania o autowizerunek są na coraz wyższym poziomie, konsumentki sięgają po przybory dedykowane konkretnym czynnościom: pędzel do konturowania na mokro, pędzel do pudru, pędzel do konturowania na sucho, pędzelek do nakładania cieni, do blendowania cieni itd. O przeznaczeniu decyduje rodzaj włosia, kształt główki pędzla i formuła kosmetyku, który będzie stosowany.

Niezwykle szerokie spektrum akcesoriów od Intervion sprosta oczekiwaniom każdej klientki bez względu na zasobność portfela – zarówno tej rozpoczynającej przygodę z makijażem, jak i aspirującej do poziomu profesjonalisty. Szukasz pomysłu na prezent? Zapytaj w sklepie o gotowy zestaw profesjonalnych pędzli do makijażu, zawsze skonfigurowany z najwyższą starannością.

Pędzle do aplikacji cieni

W żadnej kolekcji nie może zabraknąć pędzli do powiek. Różnorodność kształtów, wielkości główek, miękkości i puszystości włosia może przyprawić o zawrót głowy, ale każda entuzjastka makijażu wie, że takie zróżnicowanie daje nieograniczone możliwości i wspaniałe efekty makijażowe. Włosie zwarte i sprężyste świetnie sprawdza się podczas aplikacji koloru na powiekę. Im mniejsza główka pędzelka, tym bardziej precyzyjną pracę zdoła wykonać. Aplikatory z luźnym, puszystym włosiem są idealne do zacierania krawędzi koloru i tworzenia miękkich przejść kolorystycznych. Pojawiają się też kształty, które zostały opracowane z myślą o konkretnym efekcie: do akcentowania załamania powieki, do prowadzenia kresek, do efektu "smokey", czy "cut crease".

Jak myć i czyścić pędzle do makijażu?

Każdy rytuał beauty powinien zakończyć się dezynfekcją użytych akcesoriów. Właściwa i systematyczna pielęgnacja, poza oczywistymi aspektami estetycznymi i higienicznymi, pozwoli Ci dłużej cieszyć się ulubionym rekwizytem. Preparat na bazie alkoholu zastopuje namnażanie drobnoustrojów, ale raz w tygodniu należy dokładnie umyć pędzle. Wówczas niezastąpiony okaże się roztwór ciepłej wody z delikatnym szamponem oraz silikonowa mata do czyszczenia pędzli. Dokładnie wypłukane i odciśnięte włosie zachowa swój pierwotny kształt, jeśli pozostawisz beauty brush do całkowitego wyschnięcia w pozycji leżącej.

Należy pamiętać, aby nie zamoczyć aluminiowej skuwki. W żadnym wypadku pędzle nie powinny schnąć do góry włosiem, ponieważ pozostała na włosiu woda spłynie do feruli i osłabi mocowanie.

Suche pędzle przechowuj w dedykowanym etui. Natomiast całe wyposażenie kosmetyczne będzie czuć się bezpieczne w przestrzennym kufrze z dobrze zorganizowanym wnętrzem.

Pędzle do makijażu, który do czego służy?

  • Pędzel do podkładu niezawodnie współpracuje z płynnymi i kremowymi formułami. W zależności od konsystencji podkładu i efektu, jakiego oczekujesz po jego aplikacji, możesz wybrać pędzel do makijażu twarzy typu flat top o charakterystycznie przyciętym, gęstym włosiu lub klasyczny, nylonowy, o główce kształtem przypominającej „koci język”. Jeśli włosie zostanie delikatnie zmoczone przed aplikacją produktu, poziom krycia wzrośnie, a niedoskonałości cery znikną.
  • Pędzelek do korektora zwykle posiada taki sam rodzaj włosia, jak te do podkładów. W związku z tym, że jego zadaniem jest precyzyjna aplikacja, mają małe, lekko spłaszczone i zaokrąglone główki.
  • Pędzel do konturowania z krótkim, gęstym i zwartym włosiem sprawia, że zastosowany kosmetyk idealnie wtapia się w skórę. Niedoskonałości znikają, a cera zyskuje gładki, zdrowy wygląd. Aby pogłębić naturalne rysy twarzy, zastosuj ulubiony podkład ciemniejszy o ton lub dwa od naturalnej karnacji. Partie twarzy poryte podkładem jaśniejszym od całej karnacji zostaną optycznie uwypuklone.
  • Pędzel do pudru dedykowany do wszystkich formuł kosmetycznych: sypkich, prasowanych i mineralnych. Puszyste włosie i zaokrąglona główka przyczyniają się do równomiernej, jednolitej aplikacji i idealnego wykończenia makijażu twarzy oraz wybranych partii ciała. Dla ultralekkiego efektu używaj transparentnego pudru i rozprowadzaj go delikatnymi, okrężnymi ruchami zaczynając od środka twarzy.
  • Pędzel do bronzera /różu posiada zwarte, zwykle ukośnie przycięte włosie, aby precyzyjnie budować kontur. Wciągając policzki, wyznaczysz naturalnie zarysowane miejsce zastosowania bronzera. Następnie poprowadź pędzlem brąz od środka ucha, przez powstałe wgłębienie w kierunku kącika ust. Róż najlepiej prezentuje się na kości policzkowej, która zaczyna się przy górnej części ucha i biegnie w kierunku skrzydełka nosa.
  • Pędzelek do brwi i kresek ma precyzyjne, skośnie przycięte i sprężyste włosie. Pomaga nie tylko w stylizacji brwi, ale również prowadzi perfekcyjne kreski na powiekach.
  • Pędzelki do cieni występują w bardzo bogatej ofercie wielkości i kształtów. Znajdziesz pędzle do oczu ze zwartym, elastycznym włosiem – do nakładania i budowania intensywności koloru na powiece. Beauty brush z dość luźnym i puszystym włosiem, które misternie rozciera granice między plamami barw. Detaliczne akcesoria z uformowanym na kształt kulki włosiem rewelacyjnie dopracowują detale w makijażu oczu, podkreślają załamanie powieki, przyciemniają zewnętrzny i rozświetlają wewnętrzny kącik oka. Misternie także rozblendują kolor wzdłuż dolnej i górnej linii rzęs.