Jak myć pędzle do makijażu?

Jak myć pędzle do makijażu?

Makijaż jest tak przyjemny jak poranna kawa. Znamy wiele trendów i technik jego wykonania, ale jedno jest niezmienne. Zawsze do jego wykonania potrzebujesz pędzli. Tylko od ciebie zależy, ile pędzli od makijażu mieści twoja kosmetyczka i z ilu akcesoriów do makijażu korzystasz na co dzień. Na rynku znajdziesz wiele modeli pędzli do makijażu, a producenci ścigają się w nowych pomysłach i rozwiązaniach. Bez względu na wybór o każdy z tych pędzli musisz odpowiednio dbać. Przede wszystkim regularnie je myć i odpowiednio przechowywać, by nie straciły kształtu i były zawsze delikatne i bezpieczne dla twojej skóry. Jak zatem powinnaś dbać o swoje „perełki”? Podpowiadamy poniżej.

Czym czyścić pędzle do makijażu?

Mycie pędzli, jak i gąbeczek nie jest skomplikowane. Najważniejsze, byś miała odpowiednie do tego środki. Czym myć pędzle? Do wyboru masz kilka środków: szampon do włosów, szare mydło, płyn czy olejek myjący lub specjalny płyn do czyszczenia pędzli.

W jaki sposób myć pędzle do makijażu?

Wypłucz

Bez względu na to, jaki środek do mycia wybierzesz, pamiętaj, aby na początek wypłukać pędzle pod bieżącą wodą.

Zanurz w wodzie z dodatkiem środka myjącego i dokładnie wymyj

Następnie zanurz je w wodzie z dodatkiem środka myjącego, np.: w wodzie z szamponem. Koniecznie zapamiętaj- nie mocz skuwki, ponieważ grozi to rozklejeniem się pędzla. Możesz dodatkowo nanieść na pędzel kilka kropel środka myjącego, by potem delikatnie zacząć pocierać pędzel dłonią. Z pędzla powinna zacząć ściekać zabarwiona woda. Czynność powtarzaj aż do momentu, kiedy woda będzie czysta.

Świetnie sprawdzi się także nasza mata do czyszczenia pędzli, która ma delikatnie wypustki, bezpieczne dla włosia pędzli.

Pozostaw do wyschnięcia

Umyte pędzle wytrzyj w ręcznik papierowy. Pozostaw do całkowitego wysuszenia. Unikaj pozostawiania ich na grzejniku czy suszarce, co może odkształcić delikatne włosie.

Jak często należy myć pędzle do makijażu?

Częstotliwość mycia pędzli zależy przede wszystkim od tego, do jakiego rodzaju kosmetyków ich używasz. Kiedy nakładasz produkty mokre, np.: podkład czy korektor w płynie, powinnaś myć swoje pędzle po każdym użyciu. To bardzo ważne, ponieważ w pozostałościach po tłustych kosmetykach namnaża się więcej bakterii, które mogą drażnić twoją cerę. Włosie pędzla szybko zasycha uniemożliwiając wykonanie ponownego makijażu.

Pędzle, którymi nakładasz sypkie pudry czy cienie do powiek możesz myć rzadziej. Najlepiej raz w tygodniu, nie rzadziej niż co 3-4 tygodnie. Regularnie usuwanie z ich włosia brudu i resztek kosmetyków pozwoli ci cieszyć się nim długi czas. Włosie pędzli pozostanie długo delikatnie i miękkie, sprawiając, że wykonanie makijażu będzie czystą przyjemnością.

Dlaczego należy myć pędzle do makijażu?

Regularne mycie pędzli usuwa z nich pozostałości kosmetyków, a tym samym również bakterie i zanieczyszczenia.

Poza tym pamiętaj, że za każdym razem w trakcie wykonywania makijażu osadza się na nich sebum z twojej twarzy. Makijaż wykonywany brudnym pędzlem grozi nawracającymi problemami z cerą: trądzikiem, czy zatkaniem porów.

Poza tym używając tego samego pędzla do różnych pod względem kolorystycznym kosmetyków, może np. mieć wpływ na ostateczny kolor makijażu.

Samo mycie pędzli nie wymaga dużej pracy ani nakładu kosztów. Jak widać ilość korzyści zdecydowanie zachęca do regularnego ich czyszczenia i tego założenia się trzymajmy!

Wybierz praktyczne pędzle w trendowej wersji od Intervion

W naszej ofercie znajdziesz kolekcje pędzli w trendowym wykończeniu. Wszystkie cechują klasyczne kształty, które sprawdzą się zarówno w dłoni profesjonalistki, jak również poczatkującej fanki makijażu. Nasze pędzle mają delikatne syntetyczne włosie, które jest łatwe w utrzymani czystości, a przede wszystkim nie powoduje podrażnień. Szeroka dostępność kolekcji ułatwia podjęcie decyzji o ich wyborze. O pędzle od marki Intervion pytaj zarówno w mniejszych sklepach drogeryjnych, jak i w dużych sieciach kosmetycznych.